Régen egészségtelennek tartották, hiszen OLAJOS. Ma már tudjuk, hogy a mogyoró kifejezetten jó az emberi szervezetre. A hiedelemmel ellentétben, pedig egy kicsit sem rossz a magas olajtartalma, hiszen telítetlen zsírsavakról van szó, ami az emberi szervezetre egyáltalán nem káros, sőt! (a telített zsírsavakkal ellentétben ezek nem emelik a koleszterinszintet, és az érfalakat sem rongálják)
Ezek ha a emberi szervezetbe jutnak, hormonokat termelnek, fokozzák a a zsíranyagcserét, és támogatják az idegműködést.
Napi 40 gramm mogyoró fogyasztása tudósok szerint jelentősen csökkentheti a szívbetegségek kockázatát.
Vitamintartalma nagyon magas: B1-, B2-, C-, H- és E-vitamint, ásványi anyagok közül pedig káliumot és kalciumot tartalmaz.
Továbbá olyan enzimek is vannak benne, melyekre a sejteknek szükségük van az energiatermelésre.
A B-vitaminok létfontosságúak szervezetünk idegműködése szempontjából. Az E, C vitaminok pedig a leghatékonyabb antioxidánsok.
A mogyi erősíti a lépet és a hasnyálmirigyet, nedvesíti a beleket, fokozza a bélmozgást, valamint kiegyensúlyozza a gyomrot. Ezért is olvashatja sok helyen az ember, hogy a fogyókúrázóknak kiváló rágcsálnivaló, hiszen a gyomorban megduzzad, és jóllakottá tesz minket.
DE! Napi fél maréknyi mogyoró pont elég a szervezetednek, hiszen a jóból is megárt a sok! :)
Sokan tanácstalanok azzal kapcsolatban, hogy hogyan is helyezzék bele a étrendjükbe ezt a finom csemegét. Naponta tömjek magamba egy marék mogyorót? Nem kell, hiszen az ember úgyis megunja ha állandóan csak egyféleképpen eszi, és annyi jó recept található a neten! :)
Rögtön itt a vegántortám, aminek a tésztája többek között darált mogyoróból áll.
Nagyon finom megpirítva, egy jó film mellé igazán egészéges rágcsa!:)
Salátákba is lehet tenni, egészben, aprítva, törve! :)
Kísérletezzünk, hiszen igazán kár lenne kihagyni egy ilyen finom diófélét!:)
Jééé, mire bukkantam :)
VálaszTörlésBele is kotnyeleskedek kicsit, légyszi javítsd ki ezt a mondatot: "...hiszen telítetlen zsírsavakról van szó, ami az emberi szervezetre egyáltalán nem káros, sőt! (a telítetlen zsírsavakkal ellentétben ezek nem emelik a koleszterinszintet..."
waaó. ennyir emég nem örültem a kijavításnak :D köszi:D
VálaszTörlés